Γκολίτσης: ΄΄Ξεκινήσαμε καλά, αλλά κάνουμε αβίαστα εύκολα λάθη΄΄ Κύριο

Στα αβίαστα λάθη και στην έλλειψη ψυχικών αποθεμάτων στάθηκε στις δηλώσεις του ο προπονητής του Ηρακλή Χαλκίδας KINGS Σπύρος Γκολίτσης, ως κύριο αίτιο για την ήττα από τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης, παρότι, όπως τόνισε, η ομάδα είχε διαβάσει το παιχνίδι και ξεκίνησε καλά τον αγώνα.

Αναλυτικά: ΄΄Είχαμε διαβάσει το παιχνίδι, πιστεύω ότι ξεκινήσαμε καλά και πήραμε το πρώτο σετ. Αλλά δυστυχώς κάνουμε αβίαστα εύκολα λάθη. Δηλαδή είχαμε κακά ποσοστά στην επίθεση και στην υποδοχή ανεξήγητα στο δεύτερο σετ, με αποτέλεσμα να ξαναβάλουμε τον Εθνικό στο παιχνίδι, ενώ μπορούσαμε να κάνουμε το 2-0 στα σετ. Ισοφάρισε ο Εθνικός και από κει και πέρα η ομάδα δεν έδειξε ψυχικά αποθέματα. Κάτι που είναι λυπηρό γιατί δικαιούμασταν κάτι και δεν το πήραμε. Εστώ και στο τέταρτο σετ, στο 23-24, είχαμε την ευκαιρία να το πάρουμε και να πάμε στο τάι μπρέικ. Δεν τα καταφέραμε τελικά. Ακόμη αρχή είναι, κάθε αρχή και δύσκολη. Πιστεύω στην συνέχεια να πάμε πολύ καλύτερα.΄΄